FURminator Szczotka Dual Brush

  • szt.
  • 49,00 zł

Szczotka 2w1, która rozczesuje sierść i wykańcza fryzurę, dla psa i kota każdej rasy.

Szczotka 2w1, która rozczesuje sierść i wykańcza fryzurę, dla psa i kota każdej rasy.

Powierzchnia czeszcząca
ok. 6cm
Kolor
Szary
Przeznaczenie Dla psów i kotów
Rodzaj
Do wyczesywania codziennego
Producent
FURminator

TWORZYWO WYKONANIA FURMINATOR DUAL GROOMING BRUSH

plastik, guma

OPIS SZCZOTKI DWUSTRONNEJ FURMINATOR

FURminator Dual Grooming Brush to dwustronna szczotka, która rozczesuje i wykończa fryzurę pupila. Jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla psów, jak i dla kotów.

Szczotka z jednej strony posiada metalowe (twarde) włosie, które jest przeznaczone do rozplątywania splątań, usuwania zanieczyszczeń i masowania skóry zwierzęcia. Natomiast druga strona z włosiem dzika (miękkie) wygładza i nabłyszcza sierść.

Ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt zapewnia maksymalną kontrolę.

JAK UŻYWAĆ SZCZOTKI ?

1. Do wyczesywania zarezerwuj czas i wygodne miejsce. Delikatnie przesuwaj przyrząd zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Zacznij od głowy pupila i przeciągaj dalej wzdłuż, zachowaj szczególna ostrożność w okolicy brzucha, nóg, genitaliów i odbytu. Unikaj zbędnych pociągnięć w jednym miejscu, może to podrażnić skórę i sierść Twojego psa. Czesz do momentu, w którym wszystkie zanieczyszczenia i splatania zostaną usunięte z sierści psa i cała sierść będzie wyczesana.

2. Pielęgnacja sierści to dobry moment na sprawdzenie stanu skóry. Podczas czesania poszukaj ranek, siniaków i innych problemów skórnych, które mogą być ukryte pod sierścią. W przypadku wystąpienia jednego z problemów przed wyszczotkowaniem zwierzęcia należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.