Cats Best Smart Pellet (Nature Gold) żwirek drzewny poj. 10l (5kg)

  • szt.
  • 59,00 zł
Zbrylający, bezzapachowy, biodegradowalny żwirek drewniany z surowców wtórnych przeznaczony do kocich kuwet.

Zbrylający, bezzapachowy, biodegradowalny żwirek drewniany z surowców wtórnych przeznaczony do kocich kuwet.

Rodzaj Drewniany zbrylający
Zapach
Bezzapachowy
Pojemność 10l - 5kg
Przeznaczenie Dla kotów
Producent
Cat's Best

SKŁAD CAT'S BEST SMART PELLETS

100% włókien roślinnych - drzewnych

OPIS ŻWIRKU DRZEWNEGO CAT'S BEST

Cat's Best Smart Pellets - żwirek drzewny to idealne rozwiązanie dla wymagających właścicieli kotów, jak i ich podopiecznych. Produkt jest ekonomiczny - wilgoć zostaje natychmiast wchłonięta, tworząc twarde, małe, łatwe do usunięcia bryłki. Natomiast reszta pozostaje sucha i higienicznie czysta.

W formule Smart Pelltes został zastosowany specjalny kształt peletek, który redukuje przywieranie do futra i łapek kota, a tym samym wyraźnie zmniejsza ilość ściółki, która może być wyniesiona na zewnątrz kuwety. Cat's Best wykorzystuje chłonność technologicznie ulepszonych włókien drzewnych, które skutecznie pochłaniają mocz, płyny i zapachy oraz zamykają je trwale wewnątrz zbitej bryłki. Żwirek jest bardzo wydajny i może pozostać w kuwecie nawet przez 3 tygodnie (dotyczy 1 kota), zanim konieczna będzie całkowita wymiana żwirku. W porównaniu do żwirków mineralnych Cat's Best jest o wiele lżejszy.

Żwirek Cat's Best jest produkowany ze zrównoważonych surowców wtórnych z przemysłu drzewnego posiadających certyfikat PEFC, które są całkowicie biodegradowalne.

SPOSÓB UŻYTKOWANIA ŻWIRKU CAT'S BEST

Kuwetę należy wypełnić żwirkiem na wysokość 5-7 cm. Regulatnie należy usunąć odchody oraz zbrylony żwirek przy użyciu łopatki, następnie dopełnić kuwetę świeżym żwirkiem do zalecanego poziomu. Żwirek powinno się wyrzucać wraz z odpadami domowymi, poszczególne zbrylone bryłki mogą być także usuwane w domowej toalecie (należy jednak pamiętać o przestrzeganiu lokalnych przepisów i instrukcji dot. utylizacji).