Bayer Foresto na kleszcze i pchły obroża dla psa powyżej 8kg długość 70cm

  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • 4169
  • Producent: Bayer
  • Kod producenta: 5909990908462
  • Dostępność: w magazynie
  • szt.
  • 116,00 zł
Wodoodporna, bezzapachowa obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów ważących ponad 8kg. Zapewnia ochronę do 8 miesięcy.

Wodoodporna, bezzapachowa obroża przeciw pchłom i kleszczom dla psów ważących ponad 8kg. Zapewnia ochronę do 8 miesięcy.

Działanie
Kleszcze, pchły
Długość
70cm
Rodzaj Obroża
Przeznaczenie
Dla psów powyżej 8kg
Producent
Bayer Foresto

SUBSTANCJE CZYNNE W BAYER FORESTO DLA PSÓW POWYŻEJ 8KG

czynne: imidaklopryd 4.5g, flumetryna 2.03g
pomocnicze: dwutlenek tytanu, czarny tlenek żelaza

OPIS BAYER FORESO DLA PSÓW POWYŻEJ 8KG

Obroża Bayer Foresto chroni Twojego pupila, zabijając oraz odstraszając kleszcze i pchły, zanim zdążą go ukąsić*. Zawarte w obroży składniki aktywne rozprzestrzeniają się na skórze i sierści zwierzęcia i zabijają pasożyty, które wejdą z nimi w kontakt.

Dzięki specjalnej polimerowej matrycy z obroży powoli uwalniają się dwa składniki aktywne w niskich, kontrolowanych dawkach. Działając razem zapewniają zwierzakowi optymalną ochronę przed najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pcheł i kleszczy przez okres 7-8 miesięcy. Produkt wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy. Działanie zapobiegające inwazji kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni od założenia obroży.

Wskazania do stosowania: zwalczanie i zapobieganie inwazji kleszczy, leczenie i zapobieganiu inwazji pcheł, bezpośrednia ochrona otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł, skuteczność roztoczobójcza (zabija roztocza), inwazja wszołów, ogranicza ryzyko zarażenia pierwotniakami przenoszonymi przez muchy

Czas działania: zwalczanie kleszczy - 8 miesięcy, zwalczanie pcheł - 7-8 miesięcy, zwalczanie larw pcheł w otoczeniu - 8 miesięcy, ryzyko zarażenia pierwotniakami przenoszonymi przez muchy - 8 miesięcy

Przeciwwskazania do stosowania: szczenięta poniżej 7 tygodni, nadwrażliwość zwierzęcia na substancje czynne

Produkt może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), o ile zostało ono wcześniej rozpoznane przez lekarza weterynarii.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży może nie spowodować śmierci pajęczaków w ciągu 48h; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży.

*Nie można wykluczyć możliwości ukąszenia przez pojedyncze kleszcze po zastosowaniu obroży; z tego powodu nie można całkowicie wyeliminować ryzyka przenoszenia chorób zakaźnych w niesprzyjających warunkach.

ZALECENIA PRAWIDŁOWEGO PODANIA OBROŻY FORESTO

Jedna obroża na zwierzę do założenia na szyję. Należy wyjąć obrożę z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę, a szyję zwierzęcia). Należy odciąć niepotrzebny odcinek na długość 2cm.

Zwierzę powinno nosić obrożę nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznej ochrony.

Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Podczas zakładania opaski unikaj długiego kontaktu z preparatami. Po złożeniu dokładnie umyj ręce. Małe dzieci i niemowlęta nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami noszącymi obrożę.

 

>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)
>> W przypadku zakupu produktu na fakturę Vat, zgodnie z przepisami odnośnie obrotu produktami leczniczymi, na fakturze Vat będzie widniała informacja "Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży"