Tetra Pond AlgoRem Preparat na glony poj. 500ml

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Tetra
  • Dostępność: w magazynie
  • szt.
  • 55,00 zł

Preparat pozwala szybko usunąć zakwity wody (glony planktonowe). Działa w sposób przyjazny dla środowiska.

Producent Tetra
 
Typ Preparat  
Przeznaczenie Glony planktonowe
 
Przeciwwskazania
Nie stosować w obecności jesiotrów
 
Pojemność
500 ml

Środek w postaci zawiesiny zapewnia szybkie i pewne oczyszczenie wody z glonów planktonowych (zielonej wody) i zmętnień.

Składniki AlgoRem uwiążą unoszące się glony i inne drobiny w biologicznie redukowalne płatki, które zbijają się ze sobą i wypływają chwilowo na powierzchnię wody w postaci spienionej zawiesiny. W tym momencie należy je wyłowić przy pomocy siatki. Tym samym z wody usuwane są nadmiary substancji odżywczych co zapobiega dalszemu rozwojowi glonów.

Działa w ciągu zaledwie kilku godzin. Oczyszcza wodę nie zakłócając naturalnej równowagi środowiska wodnego. Nie zawiera substancji toksycznych, chemicznych środków do zwalczania glonów oraz herbicydów.

Niezwykle łatwe i precyzyjne dawkowanie: 50ml/1000L wody.

Sposób użycia: Poleca się stosowanie środka w godz. rannych (lepsze działanie ze względu na spadek pH/KH w nocy). Wymaganą dawkę preparatu należy wymieszać w konewce z wodą i równomiernie polać powierzchnię stawu. Potem wymieszać wodę stawową silnym strumieniem wody z węża. Jeśli jest to konieczne, AlgoRem-u można użyć ponownie po trzech dniach, ale wtedy stosujemy tylko połowę dawki.

Ważne: Produkty zwalczające glony należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.
Przed każdorazowym zastosowaniem preparatu należy upewnić się, że twardość węglanowa wody przekracza 4°dH. W przeciwnym razie środek może spowodować zachwianie naturalnej równowagi środowiska wodnego i mieć szkodliwy wpływ na ryb. Preparatu nie należy stosować w obecności jesiotrów.