Tetra Nawóz do roślin Crypto 10 tab.

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Tetra
  • Dostępność: w magazynie
  • szt.
  • 16,00 zł

Nawóz w tabletkach do korzeni zapewniający bujny i zdrowy wzrost roślin akwariowych.

Producent Tetra
 
Typ Preparat do roślin
 
Przeznaczenie Nawóz do korzeni w formie tabletek
 
Typ akwarium
Do stosowania w akwariach słodkowodnych
 
Pojemność
10 Tabletek

Nawóz do korzeni w formie tabletek. Zapewnia bujny i zdrowy wzrost roślin akwariowych.

Bujne, zielone rośliny w akwarium są nie tylko niezwyką dekoracją zbiornika i schronieniem dla ryb, lecz także dbają o jego równowagę biologiczną. Wytwarzają niezbędny organizmom wodnym tlen, a pochłaniają związki azotu. Niektóre z nich stanowią również podłoże do rozwoju glonów będących pożywieniem dla ryb i skorupiaków żyjących w akwarium.

Tetra Crypto to nawóz w tabletkach (do korzeni) zapewniający bujny i zdrowy wzrost roślin akwariowych. Unikalny skład Tetra Crypto pozwala na dostarczenie roślinom wszystkich potrzebnych do rozwoju składników nawet w nowo założonym akwarium. Produkt przyspiesza ukorzenianie się roślin, zapobiegając przy tym wypływaniu roślin na powierzchnię wody, co jest głównym problemem nowych sadzonek. Zawiera żelazo i wszystkie inne ważne pierwiastki śladowe. Tabletki można łamać i umieszczać w kilku miejscach w żwirze, w okolicy sadzonek. Produkt nie zawiera azotanów i fosforanów, tym samym nie przyczynia się do rozwoju glonów oraz zachowuje wodę w czystości.
.

Właściwości:
- składniki odżywcze są pobierane przez korzenie
- zawiera żelazo oraz inne niezbędne mikroelementy w złożonej i związanej postaci
- substancje odżywcze są dostępne dla roślin przez długi czas
- preparat jest dostosowany do specyficznych wymagań podłoża akwariowego i sprzyja rozwojowi zawartych w podłożu mikroorganizmów
- nie zawiera azotanów i fosforanów, nie zanieczyszcza wody
- zapobiega nadmiernemu wzrostowi glonów

Dawkowanie:
1 tabletka na 20l objętości akwarium przy pierwszym nawożeniu, na 40l objętości przy częściowej podmianie wody jako nawożenie dodatkowe.