Fiprex Duo na kleszcze i pchły krople dla psa 10-20kg rozm. M (1 pipeta) [Data ważności: 24.09.2022]

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Fiprex
  • Kod producenta: 5909991428587
  • Dostępność: niedostępny
  • szt.
  • 18,00 zł
  • Niedostępny

Dwuskładnikowy roztwór do nakrapiania zwalczający inwazję pcheł, kleszy oraz wszołów. Przeznaczony dla psów od 10 do 20kg.

Dwuskładnikowy roztwór do nakrapiania zwalczający inwazję pcheł, kleszy oraz wszołów. Przeznaczony dla psów od 10 do 20kg.

Działanie
Kleszcze, pchły, wszoły
Opakowanie
1 pipeta - 1.34ml
Rodzaj Płyn
Przeznaczenie
Dla psów (10-20kg)
Producent
Fiprex

SUBSTANCJE CZYNNE W FIPREX DUO DLA PSÓW ŚREDNICH RAS

fipronil - 134mg, (S)-metopren - 120,6mg

OPIS FIPREX DUO DLA PSÓW


Fiprex Duo
to linia produktów leczniczych przeznaczona do zwalczania inwazji pcheł i kleszczy u psów od 10 do 20kg. W swoim składzie zawiera dwie substancje czynne: Fipronil oraz (S)-Metopren.

Działanie preparatu polega na wyeliminowaniu pcheł, kleszczy oraz wszołów, poprzez blokowanie przewodnictwa nerwowego pasożyta, a w konsekwencji jego paraliż i obumarcie. (S)-Metopren to regulator wzrostu owadów, co za tym idzie hamuje rozwój niedojrzałych postaci pcheł (jaja, larwy, poczwarki), które występują w środowisku bytowania zwierząt, m.in. legowiskach. Fipronil zwalcza pchły w ciągu 24h, a kleszcze i wszoły w 48h od zastosowania preparatu.

Wskazania do stosowania: zwalczanie inwazji wyłącznie pcheł lub w inwazji mieszanych z kleszczami i (lub) wszołami, zwalczanie pcheł, zwalczanie jaj, larw i poczwarek pcheł, zwalczanie kleszczy, zwalczanie wszołów

Czas działania: zwalczanie pcheł - 8 tygodni, zwalczanie jaj, larw i poczwarek pcheł - 8 tygodni, zwalczanie kleszczy - 4 tygodnie

Przeciwwskazania do stosowania: wiek poniżej 8 tygodni, zwierzęta chorujące na choroby układowe, gorączka, okres rekonwalescencji

Produkt może być wykorzystywany w ramach usuwania objawów klinicznych alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS), o ile zostało ono wcześniej rozpoznane przez lekarza weterynarii.

Okres pomiędzy kolejnymi zabiegami wynosi 4 tygodnie.

Przechowywać w opakowaniu oryginalnym w celu ochrony przed światłem i wilgocią, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Należy przechowywać w temperaturze pokojowej poniżej 25°C.

SPOSÓB PODANIA FIPREX DUO

Trzymaj pipetę pionowo. Stuknij wąską część pipety, aby upewnić się, że zawartość pozostaje w głównym korpusie pipety. Odłam końcówkę. Rozsuń sierść na grzbiecie zwierzęcia u podstawy szyi przed łopatkami, aż skóra będzie widoczna. Umieść końcówkę pipety na skórze i ściśnij pipetę kilka razy, aby całkowicie opróżnić jej zawartość bezpośrednio na skórze w jednym miejscu. W miejscu aplikacji można zauważyć tymczasowe zmiany sierści (zbrylone / tłuste włosy).

Po podaniu produktu nie należy kąpać zwierzęcia przez 2 dni i nie częściej niż raz w tygodniu. Psy nie powinny pływać w ciekach wodnych przez 2 dni od podania produktu.