Beaphar FIPROtec Spot-on na kleszcze krople dla psa 40-60kg (1 pipeta) [Data ważności: 06.10.2022]

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Beaphar
  • Kod producenta: 8711231155149
  • Dostępność: w magazynie
  • szt.
  • 19,00 zł

Preparat dla psów bardzo dużych ras przeznaczony do zwalczania inwazji pcheł i kleszczy.

Preparat dla psów bardzo dużych ras przeznaczony do zwalczania inwazji pcheł i kleszcz.

Działanie
Kleszcze, pchły
Rodzaj
Krople
Przeznaczenie Dla psów ras bardzo dużych
Waga zwierzęcia
od 40 do 60kg
Opakowanie
1 sztuka

SUBSTANCJE CZYNNE W BEAPHAR FIPROTEC

1 pipeta - fipronil 402,0mg

OPIS KROPLI FIPROTEC DLA PSÓW

Beaphar FIPROtec Spot-on to krople przeciwko ektopasożytom, takim jak pchły i kleszcze, przeznaczone dla ras bardzo dużych od 40 do 60kg.

Składnikiem aktywnym jest fipronil, substancja czynna, która zapewnia długotrwałą ochronę i jest bezpieczna zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Fipronil nie rozpuszcza się w wodzie, dlatego produkt bardzo dobrze sprawdzi się podczas letnich zabaw w wodzie, jak i w przypadku regularnych kąpieli.

Wskazania do stosowania: ochrona przed inwazją pcheł i kleszczy

Czas działania: po jednorazowej aplikacji produkt FIPROtec zabija wszystkie pchły, które są na psie oraz chroni przed inwazją kolejnych osobników przez okres 5 tygodni. Skutecznie chroni przed inwazją nawet najbardziej opornych kleszczy (takich jak Dermacentor reticulatus, Rhipicephalus sanguineus) – między 7. a 28. dniem po aplikacji.

Przeciwwskazania do stosowania: Nie stosować u psów o masie ciała poniżej 5 kg. Stosowanie u zwierząt ciężarnych należy skonsultować z lekarzem weterynarii.

FIPROtec przy regularnych aplikacjach stanowi element skutecznej terapii alergicznego pchlego zapaleni skóry, o ile zostało ono wcześniej zdiagnozowane przez lekarza weterynarii.

ZALECENIA PRAWIDŁOWEGO PODANIA KROPLI

Zawartość pipety aplikować na skórze grzbietu, pomiędzy łopatkami. Przed nałożeniem kropli odgarnąć włosy aż do uwidocznienia skóry.

Aplikacje powtarzać w zależności od potrzeb, obecności pasożytów, założonego programu profilaktycznego, ale nie częściej niż co 4 tyg.

Zwierzęta zważyć przed podaniem i dobrać odpowiednią wielkość pipety, aby uniknąć przedawkowania.

Nie głaskać zwierząt bezpośrednio po aplikacji.

Zapoznać się z treścią ulotki przed użyciem produktu leczniczego weterynaryjnego.

>> Produkty lecznicze nie podlegają zwrotowi; zwrot tego rodzaju produktów możliwy jest wyłącznie w przypadku wady jakościowej produktu lub jego niewłaściwego wydania. Podlega to regulacji art. 96 ustawy z dnia 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008r., nr 45, poz. 271)

>> W przypadku zakupu produktu na fakturę Vat, zgodnie z przepisami odnośnie obrotu produktami leczniczymi, na fakturze Vat będzie widniała informacja "Produkt OTC nie przeznaczony do dalszej odsprzedaży".