Aquael Sterylizator UV PS 11W nr 102297

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aquael
  • Dostępność: w magazynie
  • szt.
  • 297,00 zł

STERILIZER UV jest przeznaczony do sterylizacji wody w oczkach wodnych, stawach ogrodowych i hodowlanych.

Producent Aquael
 
Rodzaj Sterylizator UV
 
Pobór mocy
14 W
 
Max. wielkość zbiornika
10 m3
 
Max. wydajność pompy
3 500 l/h

Woda przepompowywana przez STERILIZER UV PS przepływa cienką warstwą bezpośrednio w polu działania promieniowania ultrafioletowego UV-C, które niszczy glony, bakterie i inne chorobotwórcze organizmy.

Dzięki działaniu sterylizatora Sterylizer UV PS woda w zbiorniku pozostaje cały czas czysta i klarowna, a ryby i rośliny żyją w komfortowym i zdrowym otoczeniu, które dodatkowo jest chronione przez Sterylizer UV PS przed chorobami.

Woda przepływająca przez sterylizator Sterylizer UV PS powinna być przefiltrowana mechanicznie przez filtr wstępny. Sterylizator należy zasilać przy pomocy pompy. Można go instalowaćwyłącznie na zewnątrz oczka wodnego (poza wodą) Sterylizator należy podłączyć koniecznie do wylotu pompy. Należy zwrócić uwagę, żeby nie obciążać urządzenia nadmiernym ciśnieniem wody. Przezroczyste króćce umożliwiają podłączenie węży o różnych średnicach (ø=1,5˝,ø=1˝, ø=¾˝, ø=½˝ ).

Sterylizer UV PS jest niezbędnym elementem profesjonalnych systemów filtracyjnych. Nie należy dotykać szkła świetlówki bezpośrednio rękoma. Ewentualne ślady palców należy usunąć za pomocą suchej szmatki przed montażem.