Aquael Sterylizator UV AS 9W nr 102292

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aquael
  • Kod producenta: 5905546014946
  • Dostępność: w magazynie
  • szt.
  • 297,00 zł

STERILIZER UV jest przeznaczony do sterylizacji wody w oczkach wodnych, stawach ogrodowych i hodowlanych.

Producent Aquael
 
Rodzaj Sterylizator UV
 
Pobór mocy
11,5 W
 
Max. pojemność
350 l
 
Max. wydajność
1 000 l/h

Woda przepompowywana przez STERILIZER UV AS przepływa cienką warstwą bezpośrednio w polu działania promieniowania ultrafioletowego UV-C, które niszczy glony, bakterie i inne chorobotwórcze organizmy.

Dzięki działaniu sterylizatora Sterylizer UV AS woda w akwarium pozostaje cały czas czysta i klarowna, a ryby i rośliny żyją w komfortowym i zdrowym otoczeniu, które dodatkowo jest chronione przez Sterylizer UV AS przed chorobami.

Sterylizer UV AS jest całkowicie zanurzalny i umożliwia stosowanie go zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz zbiornika.

Woda przepływająca przez sterylizator Sterylizer UV AS powinna być przefiltrowana mechanicznie przez filtr wstępny. Można go zainstalować zarówno wewnątrz, całkowicie go zanurzając, jak i na zewnątrz zbiornika. Należy zasilać go przy pomocy pompy lub filtra akwariowego. Przezroczyste króćce umożliwiają podłączenie węży o różnych średnicach.

Dodatkowo niektóre pompy oraz filtry akwariowe są przystosowane do bezpośredniego podłączenia lub wręcz zainstalowania lampy sterylizatora w obudowie filtra.

Sterylizer UV AS jest niezbędnym elementem profesjonalnych systemów filtracyjnych. Nie należy dotykać szkła świetlówki bezpośrednio rękoma. Ewentualne ślady palców należy usunąć za pomocą suchej szmatki przed montażem.