Aquael Pompa Fontannowa PFN ECO 8000 nr 115026

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aquael
  • Kod producenta: 5905546309066
  • Dostępność: w magazynie
  • szt.
  • 396,00 zł

Wysokiej wydajności energooszczędna pompa. Zużycie energii elektrycznej jest do 60% niższe.

Producent Aquael
 
Typ Pompa fontannowa
 
Napięcie
230/50 V/Hz
 
Moc
52 W
 
Max. Wydahność
7500 l/h
Max. wys. słupa wody
450 cm
 
Max. głębokość zanurzenia
300 cm
 
Wlot/Wylot
¾” – 1” – 1½”
 
Klasa wodoszczelności IPX8
Długość przewodu 10 m  

Pompa fontannowa PFN ECO 8000 jest przeznaczona do pompowania i filtrowania wody. Zapewnia mniejsze zużycia energii nawet do 60%.

Główne zalety:
Niższe rachunki za energię elektryczną - innowacyjna konstrukcja zapewnia wysoką energooszczędność, nawet do 60%
Wyjątkowa trwałość – ceramiczna oś oraz łożyskowanie wirnika
Bezpieczeństwo użytkowania – elektroniczne zabezpieczenie przed pracą poza wodą oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem
Uniwersalna – możliwość stosowania w wodzie słodkiej oraz słonej
Wygoda użytkowania – prefiltr mechaniczny ograniczający konieczność częstego czyszczenia

Urządzenie posiada niewielkie wymiary i jest przede wszystkim bardzo wydajne. Jest to rezultatem zastosowania nowoczesnych,
energooszczędnych silników oraz wysokiej jakości uszczelek pod komorą wirnika sprawiających, że straty wydajności zredukowano do minimum. Co więcej, to ostatnie rozwiązanie umożliwia również pracę pompy poza wodą (jest ona całkowicie szczelna) oraz wpływa na dużą wysokość podnoszenia, umożliwiając stosowanie nowych pomp również jako pomp obiegowych. Mogą być używane także do innych celów, np. w ogrodnictwie, w gospodarstwach domowych i rolnych, w hodowli ryb i innych zwierząt, na budowach itd. Pompy mogą też pracować w słonej wodzie.

Pompa jest wyposażona w płynny system regulacji wydajności za pomocą ergonomicznego pokrętła znajdującego się na dyszy wylotowej. Duży prefiltr plastikowy chroni wirnik pompy przed zanieczyszczeniami dzięki czemu nie wymaga ona częstego czyszczenia.


W przypadku zatrzymania wirnika, zatkania wlotu albo wylotu w wyniku zanieczyszczenia, czy też pracy na sucho, zainstalowany w pompie wyłącznik termiczny odłączy ją od sieci elektrycznej, do czasu ostygnięcia. Włączenie następuje samoczynnie.

Konserwacja:
Wystarczy raz w miesiącu przeczyścić gniazdo wirnikowe. Aby zapobiegać spadkom wydajności pompy, należy oczyszczać wkład filtracyjny, płucząc go w wodzie pobranej ze stawu, co nie niszczy flory bakteryjnej w gąbce i przeciwdziała obniżaniu wydajności filtracji biologicznej. Częstość płukania wkładu zależy od stopnia zanieczyszczenia wody i należy je przeprowadzać przy wyraźnym spadku wydajności pompki.

Środki bezpieczeństwa:
Pompa została wykonana zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Do sieci elektrycznej pompę można przyłączyć tylko przez gniazdo wtyczkowe z kontaktem ochronnym. Wtyczka powinna być przyłączona do gniazda sieciowego, znajdującego się w suchym miejscu. Przed każdą operacją związaną z obsługą pompy - montaż, czyszczenie, należy wyciągnąć wtyczkę sieciową z gniazda.

Dodatkowe akcesoria:
Do rozszerzenia możliwości pompy można zastosować zestawy dysz fontannowych KR-MAX.
Kompatybilne z filtrami SUPER-MAXI.