Aquael Pompa Fontannowa PFN 7500 nr kat.101668

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aquael
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 383,40 zł

Rekomendowana do oczek wodnych o pojemności od 5 do 20 metrów sześciennych.

Producent Aquael
 
Typ Pompa fontannowa
 
Napięcie
230/50 V/Hz
 
Moc
150 W
 
Max. Wydahność
7000 l/h
Max. wys. słupa wody
400 cm
 
Max. głębokość zanurzenia
300 cm
 
Wlot/Wylot
1 cal
 
Klasa wodoszczelności IPX8
Długość przewodu 10 m  

Pompa fontannowa PFN 7500 jest przeznaczona do pompowania i filtrowania wody w stawach ogrodowych, fontannach, kaskadach, oczkach wodnych i przydomowych basenach.

Urządzenie posiada niewielkie wymiary i jest przede wszystkim bardzo wydajne. Jest to rezultatem zastosowania nowoczesnych, energooszczędnych silników oraz wysokiej jakości uszczelek pod komorą wirnika sprawiających, że straty wydajności zredukowano do minimum. Co więcej, to ostatnie rozwiązanie umożliwia również pracę pompy poza wodą (jest ona całkowicie szczelna) oraz wpływa na dużą wysokość podnoszenia, umożliwiając stosowanie nowych pomp również jako pomp obiegowych. Mogą być używane także do innych celów, np. w ogrodnictwie, w gospodarstwach domowych i rolnych, w hodowli ryb i innych zwierząt, na budowach itd. Pompy mogą też pracować w słonej wodzie.

Pompa jest wyposażona w płynny system regulacji wydajności za pomocą ergonomicznego pokrętła znajdującego się na dyszy wylotowej. Duży prefiltr plastikowy chroni wirnik pompy przed zanieczyszczeniami dzięki czemu nie wymaga ona częstego czyszczenia.


W przypadku zatrzymania wirnika, zatkania wlotu albo wylotu w wyniku zanieczyszczenia, czy też pracy na sucho, zainstalowany w pompie wyłącznik termiczny odłączy ją od sieci elektrycznej, do czasu ostygnięcia. Włączenie następuje samoczynnie.

Konserwacja:
Wystarczy raz w miesiącu przeczyścić gniazdo wirnikowe. Aby zapobiegać spadkom wydajności pompy, należy oczyszczać wkład filtracyjny, płucząc go w wodzie pobranej ze stawu, co nie niszczy flory bakteryjnej w gąbce i przeciwdziała obniżaniu wydajności filtracji biologicznej. Częstość płukania wkładu zależy od stopnia zanieczyszczenia wody i należy je przeprowadzać przy wyraźnym spadku wydajności pompki.

Środki bezpieczeństwa:
Pompa została wykonana zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Do sieci elektrycznej pompę można przyłączyć tylko przez gniazdo wtyczkowe z kontaktem ochronnym. Wtyczka powinna być przyłączona do gniazda sieciowego, znajdującego się w suchym miejscu. Przed każdą operacją związaną z obsługą pompy - montaż, czyszczenie, należy wyciągnąć wtyczkę sieciową z gniazda.

Dodatkowe akcesoria:
Do rozszerzenia możliwości pompy można zastosować zestawy dysz fontannowych KR-MAX.
Kompatybilne z filtrami SUPER-MAXI.