Aquael Pompa Fontannowa PFN 1500 nr 109436

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aquael
  • Dostępność: w magazynie
  • szt.
  • 148,00 zł

Pompa fontannowa Aquael PFN 1500 zapewnia filtrację mechaniczną i doskonałe natlenienie wody oraz pozwala na tworzenie unikalnych efektów rozprysku.

Producent Aquael
 
Typ Pompa fontannowa
 
Napięcie
230/50 V/Hz
 
Moc
22 W
 
Max. Wydahność
1500 l/h
Max. wys. słupa wody
160 cm
 
Max. głębokość zanurzenia
150 cm
 
Klasa wodoszczelności
IPX8
 
Długość przewodu
10 m

Pompa fontannowa PFN 1500 jest przeznaczona do pompowania i filtrowania wody w fontannach, kaskadach, oczkach wodnych, stawach ogrodowych i basenach przydomowych.

Urządzenie posiada niewielkie wymiary i jest przede wszystkim bardzo wydajne. Jest to rezultatem zastosowania nowoczesnych, energooszczędnych silników oraz wysokiej jakości uszczelek pod komorą wirnika sprawiających, że straty wydajności zredukowano do minimum. Co więcej, to ostatnie rozwiązanie umożliwia również pracę pompy poza wodą (jest ona całkowicie szczelna) oraz wpływa na dużą wysokość podnoszenia, umożliwiając stosowanie nowych pomp również jako pomp obiegowych.

Pompa jest wyposażona w płynny system regulacji wydajności za pomocą ergonomicznego pokrętła znajdującego się na dyszy wylotowej. Duży prefiltr gąbkowy chroni wirnik pompy przed zanieczyszczeniami dzięki czemu nie wymaga ona częstego czyszczenia.


Konserwacja:
Wystarczy raz w miesiącu przeczyścić gniazdo wirnikowe. Aby zapobiegać spadkom wydajności pompy, należy oczyszczać wkład filtracyjny, płucząc go w wodzie pobranej ze stawu, co nie niszczy flory bakteryjnej w gąbce i przeciwdziała obniżaniu wydajności filtracji biologicznej. Częstość płukania wkładu zależy od stopnia zanieczyszczenia wody i należy je przeprowadzać przy wyraźnym spadku wydajności pompki.

Środki bezpieczeństwa:
Pompa została wykonana zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Do sieci elektrycznej pompę można przyłączyć tylko przez gniazdo wtyczkowe z kontaktem ochronnym. Wtyczka powinna być przyłączona do gniazda sieciowego, znajdującego się w suchym miejscu. Przed każdą operacją związaną z obsługą pompy - montaż, czyszczenie, należy wyciągnąć wtyczkę sieciową z gniazda.

Dodatkowe akcesoria:
Do rozszerzenia możliwości pompy można zastosować zestawy dysz fontannowych KR-3.