Aquael Filtr do oczka wodnego MAXI 1 nr 101721

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Aquael
  • Dostępność: niedostępny
  • szt.
  • 284,00 zł
  • Niedostępny

Filtr rekomendowany do stosowania a zbiornikach o objętości do 10 000 litrów

Producent Aquael
 
Rodzaj Filtr do oczka wodnego
 
Max. wydajność
3 500 l/h
 
Max. pojemność oczka
10 000 l
 
Zalecana pompa
3500

Filtr MAXI 1 do stosowania w oczkach wodnych lub stawach, rekomendowany do zbiorników o pojemności do 10000 l

Jest to wysokiej jakości filtr, który zapewnia kompletną filtracja biologiczną i mechaniczną wody w oczku wodnym. Jest przystosowany do pracy ciągłej, dzięki czemu nie ma konieczności pamiętania o wyłączaniu go.

Filtr MAXI 1 rekomenduje się do stosowania do zbiorników o objętości do 10 000 l. Do filtra zalecane jest stosowanie pompy Aquael PFN 3500.


W zależności od sposobu instalacji, filtr stawowy MAXI 1 może być używany jako:
- filtr zewnętrzny, umieszczony nad brzegiem oczka lub nad wypływem wodospadu,
- filtr zanurzeniowy, postawiony na dnie zbiornika wraz z zamocowaną na pokrywie pompą, gdzie pełni jednocześnie funkcję fontanny.

Media filtracyjne:
- szczotki
- bezfenolowa gąbka
- mata kokosowa
- bezfenolowa gąbka
- kule polipropylenowe.

Materiały te umieszczone są warstwowo. Szczotki są bardzo dobrym materiałem do oczyszczania wstępnego, czyli filtracji mechanicznej. Jednocześnie są znakomitym podłożem dla rozwoju żywych kultur bakterii. Bezfenolowa gąbka, to kolejny etap filtracji mechanicznej. Umożliwia ona szczególnie łatwy rozwój kultur bakteryjnych, odpowiedzialnych za usuwanie ze zbiornika zanieczyszczeń biologicznych. Mata kokosowa, dzięki odpowiedniej strukturze, jest doskonałym materiałem do filtrowania mechanicznego jest doskonałym podłożem dla kultur bakterii odpowiedzialnych za filtrację biologiczną. Kule polipropylenowe posiadają użebrowania oraz małe otwory na obu biegunach. Istotą działania jest zróżnicowanie warunków tlenowych dla procesów biologicznych. Na powierzchni zewnętrznej kul istnieją warunki tlenowe korzystne dla procesów utleniania związków organicznych. Powierzchnia wewnętrzna kuli działa jak mikroreaktor anoksyczny, gdzie zachodzą procesy redukcji związków organicznych, co z kolei pozwala na bardzo efektywne oczyszczanie wody, dzięki czemu woda w oczku ma odpowiednie parametry biologiczne i jest klarowna.

Opis działania:
Kompletny zestaw mediów filtracyjnych filtr MAXI 1 gwarantuje kompletną filtrację mechaniczna i biologiczną.

Do filtra MAXI 1 można też zamontować lampę UV, która dodatkowo oczyszcza wodę z glonów i chroni przed jej zakwitaniem. Lampa UV nie jest standardowym wyposażeniem filtra MAXI 1.

Jeśli filtr MAXI 1 będzie stosowany jako fontanna, należy pompę umieścić na pokrywie filtra, wykorzystując podstawę pompy. Na wylot pompy należy założyć dyszę rozpryskową, a na wlot wkręcić końcówkę znajdującą się w wyposażeniu filtra. Następnie łączymy pompę z kolankami zespolonymi z rurą zasysającą, która pobiera wodę już przefiltrowaną z dna filtra i wyrzuca ją poprzez dyszę nad lustro wody.

Przy stosowaniu filtra MAXI 1 jako filtr zewnętrzny, oczyszczona woda wypływa dolnymi otworami filtra i jest doprowadzona wężami do oczka wodnego. Usytuowanie filtra ponad wodospadem pozwala na wykorzystanie jednej z dolnych końcówek na wodospad lub na kaskadę. Należy zwrócić uwagę na to, aby miejsca zasysania przez pompę wody do filtrowania oraz wylot już przefiltrowanej wody były od siebie dostatecznie oddalone.